Jmenuji se Kateřina Gollová a jako malá holka jsem chtěla pejska. Pečlivě jsme vybírali plemeno, až jsme se rozhodli pro irského teriéra. Měli jsme požadavky, aby nebyl moc veliký, byl chytrý, ovladatelný a hlavně, abych si ho mohla vychovat sama. V mých 11 letech jsme si konečně přivezli domu štěňátko, na které jsme čekali třičtvrtě roku. Pořídili jsme fenečku ,,Anabel Horidó“ z Částkova u Uherského Hradiště. Je pravda, že jsem ji cvičila hned od malička, a vyplatilo se. Vyrostla z ní krásná a inteligentní fenka, která má výborné výsledky na výstavách i cvičáku. Lepší zakladatelku chovu jsem si nemohla přát.

Další pokračovatelkou je Angiel Karmex z prvního vrhu po americkém psovi Artemisu Paladinovi. Po tomto psovi jsem si nechala fenku záměrně. Chtěla jsem, aby přinesl novou krev, trochu temperamentu, červenou a kvalitní srst. Angie je velmi úspěšná na výstavách, je 5ti násobná šampionka a jen tak okrajově cvičíme lovecký výcvik. Myslím, že vrh po něm se velmi vydařil.

Čas letí a máme další pokračovatelku Cassie Karmex, začínáme chodit na výstavy a na lovecký výcvik. Ještě se snažíme dopilovat poslušnost, aby jsme mohli jít na lovecké zkoušky. Doufám, že bude úspěšná jako její maminka a babička.