Krmení
Od poloviny doby březosti feně postupně zvyšujte množství potravy, zpočátku o 10% a postupně až o 30% těsně před porodem. Ujistěte se, že feně předkládáte výživnou stravu s řádně vyváženým poměrem vápníku a fosforu pro dobrý vývoj kostí a mléka pro štěňátka.

Udržování čistoty
Těsně před porodem feně ostříhejte srst v okolí vulvy a struků. Odstraňte žmolky srsti nebo přerostlou srst. Očistěte jí struky šetrným dezinfekčním prostředkem, který na kůži nezanechá žádné zbytky.

Péče
O fenu během březosti řádně pečujte. Dávejte jí najevo, že vás její stav zajímá, čímž snížíte riziko, že fena bude při a po porodu odmítat vaši pomoc. Buďte k feně velmi pozorní a chraňte jí velmi citlivou břišní krajinu před poraněním.

Porodní box
S připraveným porodním boxem fenu seznamte nejméně týden před termínem porodu. Box umístěte na klidném místě, stranou denního ruchu, aby se zde fena cítila bezpečně. Box poskytne bezpečí i štěňátkům, která se z něho nemohou zatoulat. Tyčky v boxu zabraňují feně, aby štěňata zalehla. Připravte si nástroje potřebné pro porod, jako jsou nůžky, dezinfekce a ručníky, a ujistěte se, že v případě potřeby přijde váš veterinář.